Uprawy

Ziemniak

Celem plantatora ziemniaków jest wyprodukowanie jak największej ilości bulw o odpowiedniej jakości spełniającej zapotrzebowanie rynku, na który są przeznaczone

Zwiększenie plonu bulw ziemniaków

Zwiększenie plonu bulw ziemniaka

Wyróżniamy dwa podstawowe element decydujące o wielkości plonu ziemniaka, są to: liczba bulw na jednostce powierzchni oraz wielkość lub waga bulwy. Zwiększenie plonu ziemniaka następuje na drodze uzyskania optymalnej liczby bulw, utrzymania możliwie jak najdłużej zieloności liści i zwiększenia wielkości i masy bulw. Zbilansowany program nawożenia uwzględniający wszystkie niezbędne makro i  mikroskładniki jest podstawowym czynnikiem wspierającym uzyskanie takiego stanu.

Dowiedz się więcej jak wpływać na zwiększenie plonu bulw ziemniaka

Program nawożenia ziemniaka
Program nawożenia ziemniaka

Program nawożenia ziemniaka

Opracowany przez naszych specjalistów Agronomów, program Yara dla nawożenia ziemniaka, pomoże Ci osiągnąć doskonałą wydajność upraw.

Zobacz więcej informacji 

Niedobór składników odżywczych w uprawie ziemniaków

Każdy składnik odżywczy ma ważny wpływ na żywienie roślin. Wybierz poniżej składnik odżywczy i dowiedz się więcej o objawach jego niedoboru i jego roli w uprawie ziemniaków.

Kontakt
Kontakt

Skontaktuj się z naszym Działem doradztwa agronomicznego

Narzędzia i usługi

Yara opracowała wiele pomocnych narzędzi i usług, aby podzielić się naszą wiedzą na temat optymalizacji jakości i wydajności upraw. Narzędzia są także pomocne przy wyborze odpowiedniego pakietu produktów oraz zalecanych aplikacji nawozów. Dobranie prawidłowego programu nawożenia jest podstawą zrównoważonego rolnictwa. Yara doradza rolnikom, jak osiągnąć maksymalny plon, bez straty składników odżywczych do gleby, minimalizując tym samym wpływ na środowisko.