YaraLiva

YaraLiva bag

Słowo „Liva " pochodzi z języka  staronordyckiego i oznacza "Życie"

Nawozy YaraLiva jest to szeroki wybór saletr wapniowych, które pomagają zapewnić wysoką jakość upraw. YaraLiva to to zdecydowanie więcej, niż tylko saletra wapniowa. Nawozy YaraLiva to klucz do uzyskania wysokiej jakości, doskonale sprzedających się plonów.Nawozy YaraLiva są źródłem szybko działającego, nie zakwaszającego azotu saletrzanego i wzmacniającego rośliny wapnia oraz boru.Kombinacja tych składników stymuluje zdrowy rozwój każdej plantacji.

Nawozy YaraLiva dostępne są w trzech różnych formulacjach pozwalających na szerokie ich zastosowanie.

Trwała świeżość YaraLiva

Dzięki YaraLiva owoce i warzywa utrzymują dłużej swoją jakość i świeżość

Dzięki stosowaniu w programie nawożenia YaraLiva, zwłaszcza w produkcji owoców i warzyw,  zachowują one swoją świeżość jakość przez dłuższy okres czasu, zanim rozpocznie się proces ich psucia. Ich świeży i zdrowy wygląd pozwalają na dłuższe przechowywanie i wprowadzanie na rynek. Jest to duża zaleta dla sprzedawcy.

Jakość zapewniają wapń i bor, które poprawiają integralność komórek roślin. Synergia wapnia i boru przeciwdziałają pękaniu tkanek,  zwiększając  ich elastyczność.

Zdrowie wewnętrzne YaraLiva

Wapń wiąże komórki razem, przez co odgrywa ważną rolę w ich konstrukcji

Nikt nie lubi, kiedy owoce ładnie wyglądają z zewnątrz, ale w środku są miękkie, zgniłe lub tracą kolor.  YaraLiva pomaga zmniejszyć  takie ryzyko. Zastosowanie produktów YaraLiva  w odpowiednim czasie formowania się młodych owoców,  pozwala im przyjąć dużą dawkę wapnia, co pozwala w czasie wzrostu utrzymać jego odpowiedni poziom, aby zachować dobrą jakość owoców .   

Wapń odgrywa ważną rolę w wiązaniu konstrukcji komórek.  Niedobór wapnia prowadzi do załamania sieci komórkowej.Odpowiednie zaopatrzenie rośłiny w  wapń, pomaga jej lepiej tolerować różnorodne stresy, dzięki czemu jest bardziej odporna  na ataki chorób i zaburzenia fizjologiczne.  Wapń jest nie tylko  niezbędny dla funkcji metabolicznych roślin, ale także ma strukturalne znacznie dla zdrowia ludzi.

Piękno zewnętrzne YaraLiva

Najbardziej pożądane są warzywa i owoce o pięknym i pełnym koloru wyglądzie

W sprzedaży, najbardziej pożądane  są owoce i warzywa, które mają ładny i zdrowy wygląd skórki, kształtu, i są jędrne itd.  Zwiększenie zawartości wapnia w owocach i warzywach, zwiększa  ich twardość i jędrność, ponieważ utrata wody w czasie magazynowania jest dużo niższa. Ze względu na mniejsze straty wody w czasie magazynowania,  plony zachowują ładny, zewnętrzny wygląd.

Bezpieczne postępowanie z nawozami

Bezpieczne postępowanie z nawozami

Wybierz link poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznego obchodzenie się z nawozami.

Bezpieczne postępowanie z nawozami