Rosnąca świadomość społeczna na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza, zwróciła większą uwagę na rolnictwo, jako jedno z głównych źródeł emisji amoniaku.

Nie można pominąć znaczenia emisji amoniaku, ze względu na ich negatywny wpływ na zdrowie ludzkie, środowisko i społeczeństwo. Yara wraz z Rolnikami wspólnie pracują nad tym, aby znaleźć rozwiązanie i zmniejszyć zanieczyszczenie spowodowane emisją amoniaku, aby zachować nasze cenne ekosystemy i zapewnić czystszą planetę dla przyszłych pokoleń.

Około 75% emisji amoniaku z rolnictwa, pochodzi z systemów hodowlanych, a 22% z nawozów. Zmniejszenie emisji amoniaku jest możliwe w każdym gospodarstwie, należy tylko wiedzieć, gdzie występują straty. Wdrożenie rozwiązania na bazie nawozów saletrzanych jest jednym z najłatwiejszych sposobów zmniejszenia strat amoniaku z nawozów, a jego pełne wdrożenie może także zmniejszyć europejską emisję amoniaku o 10%.

Dlaczego emisja amoniaku ma znaczenie?

 

Wave1_AmmoniaEmissions_CostForTheFarmer-PL.jpg

 

Wave1_AmmoniaEmissions_CostToSociety-PL.jpg

 

Wave1_AmmoniaEmissions_DamageToTheEnvironment-CZ.jpg

W jaki sposób rozwiązania oparte na nawozach saletrzanych mogą zmniejszyć ilość emisji w Twoim gospodarstwie

  • Niskie straty z ulatniania. Nawóz typu saletry, w większości wypadków, daje 90% niższe straty amoniaku, niż mocznik (ustalone na podstawie wskaźników emisji EMEP).
  • Niezawodne rozwiązanie. Saletra wapniowa-amonowa (YaraBela NITROMAG) to optymalne rozwiązanie, minimalizujące emisje amoniaku, niezależnie od panujących warunków pogodowych.

Wave1_AmmoniaEmissions_VolatilisaionLosses-PL.jpg

 


Mogą Cię również zainteresować:

Sprawdź efektywność wykorzystania azotu w swoim gospodarstwie!

Nasz kalkulator efektywnego wykorzystania azotu oszacuje wydajność Twojego gospodarstwa i zasugeruje, co można zrobić, aby ją poprawić.

Sprawdź efektywność swojego gospodarstwa >

Rozwiązania saletrzane Yara