Wiedza o tym, jak osiągnąć maksymalny plon, dzięki użyciu odpowiedniego nawozu, jest wynikiem dokładnego określenia zapotrzebowania na składniki odżywcze. Jako rolnik będziesz wiedział, że nawozy takie, jak Yara, są dostosowane do konkretnych potrzeb upraw, a nasze narzędzia do precyzyjnego rolnictwa, uwzględniają różne lokalizacje i rodzaje gleby, a także warunki pogodowe.

Poprawiając wydajność, dbasz o swoje gospodarstwo teraz i w przyszłości: zwiększając plony, przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Dobre zaopatrzenie w azot zapewnia roślinie zdrowsze korzenie, dzięki czemu wychwytuje więcej składników odżywczych, a mniej pozostaje w glebie. Lepsza dokładność i zastosowanie nawozu w odpowiednim czasie, zmniejsza również ipozostałości azotanów, które mogą być wymywane poniżej strefy korzeniowej i do wód gruntowych.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokładnie określić zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz dowiedzieć się więcej o czasie i dawkowaniu nawozów saletrzanych.

Wave1_NitrogenUseEfficiency_HigherNitrogenUseEfficiency-PL.jpg

Dlaczego rozwiązania na bazie nawozów saletrzanych są bardziej wydajne?

  • Produkuj więcej plonów za mniej. Wydajne wykorzystanie azotu ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia maksymalnego wzrostu plonów i większego zwrotu z każdego kg nawozu, w który zainwestujesz.
  • Rośliny łatwiej przyswajają. Azot jest niezbędnym składnikiem odżywczym, a forma saletrzana jest preferowaną formą azotu dla większości upraw.
  • Lepsza ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Nawozy saletrzane, działają skuteczniej i są lepiej przyswajane, nawet w chłodnych i mokrych lub gorących i suchych warunkach, zapewniając wyższe plony.
  • Rozwój zdrowszego system korzeniowego. Wczesne stosowanie nawozów saletrzanych sprzyja rozwojowi dobrze rozwiniętych korzeni, które są ważne dla wychwytywania składników odżywczych i są prekursorem wyższej wydajności wykorzystania azotu.

Wave1_NitrogenUseEfficiency_ImprovedYield-PL.jpg

Jak poprawić efektywność wykorzystania azotu

  • Użyj właściwej dawki. Narzędzia cyfrowe pomogą dobrać precyzyjnie odpowiednią dawkę azotu, dostosowaną do potrzeb roślin w rzeczywistym czasie. Yara oferuje cyfrowe narzędzia do optymalizacji dawek azotu.

Yara IRIX (link / thumbnail)

  • Precyzyjny wysiew nawozów. Saletrzane nawozy granulowane, dzięki swoim właściwościom fizycznym wysiewają się dokładniej i bardziej precyzyjnie, szczególnie w wietrznych warunkach. Zapewnia to dokładne wysianie nawozu tam, gdzie jest on potrzebny, zmniejszając zmienność aplikacji na polach.
  • Właściwa równowaga. Równoważenie potrzeb żywieniowych roślin, w tym siarki i mikroelementów, zapewnia wzrost plonów na każdy kilogram zastosowanego azotu.

 

Wave1_NitrogenUseEfficiency_TheRightN-rate-PL.jpg

 


Mogą Cię również zainteresować:

Sprawdź efektywność wykorzystania azotu w swoim gospodarstwie!

Nasz kalkulator efektywnego wykorzystania azotu oszacuje wydajność Twojego gospodarstwa i zasugeruje, co można zrobić, aby ją poprawić.

Sprawdź efektywność swojego gospodarstwa >

Rozwiązania saletrzane Yara