Niezawodność dostaw

Domieszka NitCal to mieszanina soli azotowych, opracowana przez firmę Yara na początku lat 90. Firma Yara to największy światowy producent azotanów. Dzięki kompleksowemu doświadczeniu, zespoły badawcze tworzą rozwiązania dla różnych branż, w tym dla przemysłu budowlanego. Jesteśmy w stanie przez cały rok spełniać wymagania klientów z całego świata.

Supply Reliability

Domieszka NitCal umożliwia prowadzenie prac budowlanych nawet przy niskiej temperaturze. Mróz i niskie temperatury w zimie nie muszą być problemem. Niezależnie od lokalizacji placu budowy lub miejsca produkcji betonu firma Yara może dostarczyć domieszkę NitCal zgodnie z życzeniem klienta. Oferujemy także doradztwo w zakresie przechowywania i transportu tego produktu.

Referencje z całego świata

Nasza domieszka przyspieszająca wiązanie betonu jest stosowana przez wiodących producentów betonu na wielu placach budów.

Incheon International Airport, South KoreaMiędzynarodowy Port Lotniczy Incheon, Korea Południowa

Domieszka NitCal została wybrana ze względu na możliwość przyspieszenia wiązania betonu w warunkach niskiej temperatury oraz długoterminowe korzyści związane ze zwiększeniem wytrzymałości. Incheon to największe lotnisko w Korei Południowej. Poczynając od 2005 r., co roku zdobywa nagrodę Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych dla najlepszego lotniska na świecie.

 

Troll A, situated in the North Sea

Platforma Troll A na Morzu Północnym

Największy ruchomy obiekt betonowy na świecie (platforma „Troll A” na Morzu Północnym) mógł zostać zbudowany i uruchomiony zgodnie z planem jedynie dzięki zastosowaniu domieszki NitCal. Czas budowy platformy wydobywczej Troll A musiał zostać skrócony w stosunku do pierwotnych planów. Dlatego konieczne było przyśpieszenie wiązania betonu przez zastosowanie właściwej domieszki.

Łatwość użycia

Firma Yara opracowała domieszkę NitCal na początku lat 90., wykorzystując swoje doświadczenie w dziedzinie produkcji azotanów i od tego czasu jest ona sprzedawana na całym świecie. NitCal to mieszanina specjalnych soli z grupy azotanów, która jest wykorzystywana jako domieszka przyspieszająca do betonu, tj. skracająca czas między wylaniem betonu a jego związaniem.

Domieszka NitCal, dostępna w postaci granulek lub płynnego roztworu, jest bezpieczna i łatwa w użyciu. Jest stosowana przez największych producentów betonu, w wielu zastosowaniach związanych z różnymi typami konstrukcji: budynkach, dużych projektach inżynierii lądowej, mostach itp.

Dodaje się ją do betonu przed lub po wymieszaniu w celu poprawy jego właściwości.

Ponadto NitCal to produkt przyjazny dla środowiska, bezpieczny i niepowodujący reakcji alkaliów z kruszywami (ARR).

Domieszka NitCal umożliwia prowadzenie prac budowlanych nawet przy niskich temperaturach. Mróz i niskie temperatury w zimie nie muszą być przeszkodą w realizacji planów budowlanych.

Alexander Arczewski
Aleksander Arczewski
Regional Sales Manager