Domieszka przyśpieszająca wiązanie betonu

Przyspieszająca wiązanie betonu domieszka NitCal posiada wiele zalet. Można ją stosować bez obaw o obniżenie jakości betonu.

 

 • Umożliwia betonowanie w niskich temperaturach, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Eliminuje konieczność przerywania pracy na budowie przy niskiej temperaturze.
 • Neutralizuje efekt spowolnienia wiązania na skutek użycia plastyfikatorów.
 • Optymalizuje zużycie wody i cementu w przypadku stosowania wraz z superplastyfikatorem. NitCal przyśpiesza proces hydratacji, aby przeciwdziałać zamarzaniu. Nie zmienia jednak temperatury zamarzania wody.

 

Kontynuuj budowę nawet przy niskiej temperaturze

Domieszka NitCal to stworzona przez firmę Yara mieszanka oczyszczonych soli azotowych, która oferuje szeroką gamę zalet w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku środkami przyspieszającymi wiązanie betonu.

Construction site

Łatwość transportu i wysoki poziom bezpieczeństwa

Domieszka NitCal jest bezpieczna w transporcie i ekonomiczna w porównaniu z alternatywnymi produktami. Jest dostępna w postaci granulek i płynnych roztworów. Domieszka NitCal nie podlega przepisom Międzynarodowego Kodeksu Towarów Niebezpiecznych (IMDG) (Wytyczne specjalne 208), co ułatwia jego przeładunek i transport.

Niezawodne, bezpośrednie dostawy

W zależności od potrzeb produkt może być przewożony luzem lub w kontenerach IBC. Produkt może być dostarczany bezpośrednio do siedziby klienta. Firma Yara dysponuje globalną siecią 200 terminali i magazynów w ponad 150 krajach, dzięki czemu może dostarczać swoje produkty bezpośrednio do klientów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zamówiona domieszka NitCal dotrze do Ciebie na czas.

Zalecane dozowanie

Dozowanie domieszki NitCal zależy w dużym stopniu od: 

 • Ilości użytego cementu: biorąc pod uwagę właściwości domieszki NitCal zapobiegające zamarzaniu, zaleca się przeprowadzenie na miejscu wstępnych testów;
 • Końcowego przeznaczenia: dozowanie różni się w zależności od celu zastosowania:
  • Przyspieszanie wiązania
  • Zapobieganie korozji
  • Zapobieganie zamarzaniu
  • Zapobieganie efektu opóźnienia plastyfikatora

Należy wziąć pod uwagę m.in. takie czynniki, jak typ zastosowanego cementu oraz metoda dozowania. Zaleca się kontakt z lokalnym specjalistą ds. stosowania domieszki NitCal w celu uzyskania porady dotyczącej wymienionych czynników i optymalnego dozowania. Prawidłowe dozowanie to kluczowy element umożliwiający osiągnięcie najlepszych efektów.

Należy pamiętać, że własności przeciwmrozowe wymagaja wcześniejszego sprawdzenia.

Alexander Arczewski
Aleksander Arczewski
Regional Sales Manager