Zmienność pogody, ceny płodów rolnych i zakupu surowców, szkodniki i choroby roślin to jedne z wielu zagrożeń, które „spędzają sen z powiek Rolników”.

Obecnie dochodzą do tego globalne zagrożenia, które mogą mieć duży wpływ na lokalne gospodarstwa: zmienność cen, dostępność zasobów, geopolityka i najbardziej niepokojące zmiany klimatu.

Istnieje pięć rodzajów ryzyka, które ustaliliśmy priorytetowo w oparciu o naszą wiedzę na temat rolnictwa i pracy z Rolnikami. Aby zminimalizować ryzyko i zwiększyć efektywność produkcji rolnej, opracowaliśmy nasze rozwiązania oparte na saletrze amonowej.

Pięć największych zagrożeń:

Wave2_MinimizeRisk_NitratebasedSolutions-PL.jpg

Przykład tego, jak rozwiązania na bazie saletry amonowej mogą pomóc zminimalizować ryzyko

Nawozy na bazie saletry amonowej dają lepszą wydajność w porównaniu do nawozów mocznikowych, a gdy produkty na bazie saletry amonowej, są używane w połączeniu z narzędziami cyfrowymi Yara, Rolnik może osiągnąć wyższą zawartość białka i wydajność, co oznacza większy zysk.

Wiemy, że zapotrzebowanie na azot może się różnić, nawet na tym samym polu. Wiemy również, że stosowanie tej samej ilości azotu, każdego roku jest nieefektywne zarówno dla plonu, jakości, jak i dla zysku. Nasze cyfrowe narzędzie YaraIrix, pozwala Rolnikom na efektywne stosowanie azotu. YaraIrix to specjalny klip, który zamienia smartfon w czujnik azotu, który pomoże Rolnikowi zmierzyć stan azotu w roślinie. YaraIrix zapewnia dokładny pomiar, dzięki czemu Rolnicy mają optymalne dawki N, które są dokładne i spełniają określone potrzeby upraw.

Doświadczenia polowe przeprowadzone przez zespół specjalistów Yara z naszymi partnerami z działu Digital Farming, wykazały, że stosowanie narzędzi typu N-Tester oraz N-Sensor® mogą przyczynić się do zwiększenia zawartości białka i wydajności plonu, w porównaniu ze standardowymi bilansami azotu.

Wave2_MinimizeRisk_RemoveTheGuesswork-PL.jpg


Mogą Cię również zainteresować:

Sprawdź efektywność wykorzystania azotu w swoim gospodarstwie!

Nasz kalkulator efektywnego wykorzystania azotu oszacuje wydajność Twojego gospodarstwa i zasugeruje, co można zrobić, aby ją poprawić.

Sprawdź efektywność swojego gospodarstwa >

Rozwiązania saletrzane Yara