Rolnictwo jest sposobem na życie, jednakże jest nieprzewidywalne. Jak wszyscy wiedzą, warunki pogodowe są zmienne, zmieniają się wymagania rynku i zmieniają się koszty operacyjne. Dlatego, tak ważne jest, aby Twoje gospodarstwo było zabezpieczone, aby swobodnie działać w dłuższej perspektywie czasu. Zarządzanie dochodowym gospodarstwem, oznacza maksymalizację zysków z każdej wydanej złotówki. Rozumiemy, że rentowne rolnictwo, nie jest osiągane dzięki jednorazowej inwestycji.

Oto 3 sposoby, jak rozwiązania saletrzane wpływają na zwiększenie zyskowności gospodarstwa

1. Produkcja maksymalnego plonu

Uprawa dużej ilości roślin o wysokiej jakości, to najprostszy sposób na zwiększenie dochodów. Rozwiązania na bazie nawozów saletrzanych, przyczyniają się do otrzymywania wyższego plonu, a tym samym zysku. Przechodząc ze stosowania mocznika na nawozy saletrzane, możesz uzyskać do 9% więcej plonów, na tej samej powierzchni, przy tej samej ilości nawozu.

Wave1_Profit_UpTo9%MoreYield-PL.jpg

Zaletą nawożenia na bazie nawozów saletrzanych (NBS) jest to, że zapewniają one optymalne pobranie, które finalnie prowadzi do wyższej zawartości azotu w ziarnie. Oznacza to, że możesz zwiększyć plony bez utraty jakości.

2. Sprzedaż płodów rolnych za wyższą cenę

NBS wpływa na zwiększenie efektywności. Kiedy dawka azotu jest optymalna, rośliny potrafią zużyć do 40% mniej wody do produkcji ziarna.

Jakość roślin często definiowana jest przez zawartość białka, która uzależniona jest od zawartości azotu. Nawożenie roślin nawozami saletrzanymi, zgodnie z NBS, powoduje zwiększenie pobrania azotu, co wpływa na zwiększenie zawartości białka. W konsekwencji uzyskujemy produkt o lepszej jakości, który możemy sprzedać w wyższej cenie.

3. Precyzyjne pomiary

Zapewnienie roślinom uprawnym składników pokarmowych zgodnie z ich zapotrzebowaniem, jest kluczowym priorytetem podczas nawożenia. Pozwoli to zmaksymalizować zwrot z inwestycji w nawozy. Digital Farming jest częścią rozwiązań opartych na azotanach Yara, które mogą pomóc w podejmowaniu najlepszych decyzji. Pozwalają zwiększyć zysk z każdego zastosowanego kilograma nawozu azotowego. Nasze cyfrowe narzędzia naprawdę dają wiedzę agronomiczną na wyciągnięcie ręki, nie opierają się na domysłach, zapewniają precyzyjne, dokładne pomiary, które prowadzą do właściwych decyzji.

 


Mogą Cię również zainteresować:

Sprawdź efektywność wykorzystania azotu w swoim gospodarstwie!

Nasz kalkulator efektywnego wykorzystania azotu oszacuje wydajność Twojego gospodarstwa i zasugeruje, co można zrobić, aby ją poprawić.

Sprawdź efektywność swojego gospodarstwa >

Rozwiązania saletrzane Yara