25 sie

XXV Krajowe Dni Ziemniaka

Zapraszamy na wyjątkową, bo już XXV jubileuszowa edycję Krajowych Dni Ziemniaka. W tym roku spotkanie odbędzie się 25-26 sierpnia w Boninie w województwie zachodniopomorskim.  To właśnie tam, w roku 1966 utworzono Instytut Ziemniaka, którego zadaniem było prowadzenie badań poświęconych wyłącznie ziemniakowi.

 

Krajowe Dni Ziemniaka to coroczne spotkanie wszystkich osób związanych z produkcja ziemniaka. W trakcie targów specjaliści IHAR-PIB będą prowadzić szkolenia i konsultacje dotyczące technologii uprawy, przechowalnictwa, odmianoznawstwa ziemniaka, a także rozwiązań marketingowych oraz przepisów prawnych. 

Z ramienia firmy Yara, udział wezmą pasjonaci tej wyjątkowej rośliny i z chęcią odpowiedzą na pytania z zakresu agrotechniki i nawozenia, mających wpływ na jakość i plon bulw ziemniaka. W kolekcji polowej zaprezentowane zostanie ponad 100 odmian ziemniaka oraz 10 różnych programów ochrony i nawożenia. Zaplanowano również pokaz zbioru ziemniaków z użyciem najnowocześniejszych maszyn i innowacyjnych rozwiązań w zakresie prac polowych.

Serdecznie zapraszamy!

Bonin
Adres:

Bonin, Zachodniopomorskie

Data: sobota, 25 sierpnia 2018 - niedziela, 26 sierpnia 2018
Godzina: Cały dzień