maja 06, 2019

YaraVita FRUTREL w nawożeniu truskawki

Według: Michał Wojcieszek

Właściwe nawożenie truskawki w okresie kwitnienia jest szczególnie istotnym elementem całego programu odżywiania, gdyż będzie miało decydujący wpływ na wielkość plonu w danym sezonie. Dostarczenie niezbędnych składników w odpowiedniej kompozycji i formie zwiększa szanse na wykorzystanie pełnego potencjału naszych roślin.

 

Zastosowanie w tym czasie YaraVita FRUTREL, nawozu zawiesinowego i długodziałającego pozwala pokryć zapotrzebowanie rośliny na kluczowe w okresie kwitnienia, wiązania i początkowego wzrostu owoców makro- i mikroelementy. Duża dawka fosforu wspomaga podziały komórkowe i syntezę kwasów nukleinowych. Pierwiastek ten jest dodatkowo wspierany przez zawarte w nawozie: cynk oraz bor, biorące również istotny  udział w procesach fizjologicznych w tej fazie wzrostu. Dostarczenie właściwej ilości boru będzie odgrywało także rolę na etapie zapylenia i poprawnego wzrostu łagiewki pyłkowej zwiększając skuteczność zapylaczy.

Wyjątkowa formulacja nawozu FRUTREL dostarcza także wapnia niezwykle ważnego już na etapie zawiązywania i wczesnego wzrostu owoców. Jego duża dawka ma pozytywny wpływ na wielkość i jakość przyszłego plonu.

Poza wpływem na różnefrut bank.jpg procesy wzrostowe w roślinie cynk pełni także ważną rolę w zwiększeniu tolerancji rośliny na niskie temperatury, pozwalając na zabezpieczenie rozwijających się kwiatów  przed skutkami przymrozków. Jednocześnie dodatek koncentratu z alg morskich Ascophyllum Nodosum w YaraVita FRUTREL dodatkowo ochrania i poprawia kondycję truskawek w tym istotnym okresie rozwoju roślin.

frutrel.PNG

 

 

truskawki.png