marca 01, 2019

Wiosenne seminarium czereśniowe

Według: Dr Andrzej Grenda

Niezwykle miło jest nam poinformować wszystkich producentów czereśni, że wspólnie z firmami Bayer oraz Plantpress jesteśmy w trakcie przygotowania do jednego z najbardziej profesjonalnych spotkań dotyczących uprawy czereśni w naszym kraju, pt.: „Wiosenne seminarium czereśniowe”. W związku z wydarzeniem udało nam się zaprosić grupę najlepszych doradców w uprawie tego gatunku w Europie.

Program spotkania obejmuje następującą tematykę:

  1. Dr inż. Marek Konieczny, Yara Poland: Nawożenie czereśni w warunkach stresowych;
  2. Leon Jahae, Top Fruit Consultancy (Wielka Brytania): Optymalizacja zawiązania i redukcja opadu zawiązków w uprawie czereśni;
  3. Tore Frogner, Yara Norway (Norwegia): Odpowiednie nawożenie azotem i wapniem – czynnik gwarantujący sukces w uprawie czereśni;
  4. Barbara Witkowska, Bayer: Ochrona czereśni przed najważniejszymi patogenami;
  5. Sjaak Walraven, Fleuren (Holandia): Dochodowa uprawa czereśni w praktyce

W celu urozmaicenia konferencji zaprosiliśmy też naszych partnerów którzy od wielu lat współpracują z Państwem i którzy wzbogacając imprezę zaprezentują swoją ofertę na stoiskach. Są to: Agro Partners, Aquatom, Drewgór oraz Koppert.

Po części konferencyjnej przy dobrych warunkach pogodowych planowane są zajęcia praktyczne w sadzie Pana Macieja Osowskiego w Górach Wysokich, poprowadzone przez Leona Jahae.

Konferencja jest zaplanowana na dzień 14 kwietnia (niedziela) w Dworze Dwikozy (ul. Spółdzielcza 12, 27-620 Dwikozy). Wstęp na imprezę jest bezpłatny, ale ograniczony i limitowany ilością miejsc. W celu rejestracji i wpisania na listę wstępu, osoby zainteresowane zobowiązane są do rejestracji poprzez prawidłowe wypełnienie formularza (Formularz zgłoszeniowy). Prawidłowe wypełnienie formularza jest podstawą do wstępu na konferencję.

Rejestracja uczestników w dniu seminarium rozpoczyna się o godzinie 9:00, a rozpoczęcie konferencji punktualnie o 10:00.

Prosimy Państwa także o nierejestrowanie podczas imprezy treści wykładów i pokazów. Będą one udostępnione przez firmę Plantpress w materiałach wydanych po seminarium.

Pytania i wątpliwości odnośnie konferencji prosimy kierować pod następujący adres e-mail: seminariumczeresniowe@yara.com

Organizatorzy
Yara Poland, Bayer, Plantpress

Partnerzy
Agro Partners; Aquatom, Drewgór, Koppert