lutego 15, 2021

Raport z sortowania jabłek bez niespodzianek

Według: Zespół Doradztwa Ogrodniczego

Szanowni Państwo,

Yara Poland zaprasza na spotkanie w dniu 15 lutego o godzinie 19.00, którego jesteśmy Głównym Partnerem w ramach organizowanego przez Leaf Media i Plantpress Tygodnia Sadowniczego Online czyli tegorocznej edycji Sandomierskich Spotkań Sadowniczych nr 29,5.

Tytułowy raport sortowania jabłek to dokument będący swoistym podsumowaniem całorocznej pracy sadownika nad plonem: zarówno w kontekście ilościowym jak i jakościowym. To ten dokument ocenia ostatecznie ile z tego co zostało wywiezione z sadu i włożone do komory jest towarem, który będzie można sprzedać i po ile. Pamiętać przy tym trzeba, że umiejętnie obsługiwane technologie przechowalnicze pozwalają wprawdzie wydłużyć i to dość znacznie trwałość pozbiorczą owoców, ale nie zwiększą ani masy ani jakości tego co do komory wjechało. O to trzeba zadbać przez cały sezon.

Gościem specjalnym spotkania będzie dr Krzysztof Rutkowski – kierownik Zakładu Przechowalnictwa i Przetwórstwa Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy kliknąć, korzystając z telefonu, tableta czy komputera, w ten Link, jeśli natomiast korzystają Państwo z Facebooka, zachecamy do dołączenia poprzez ten Link. Przy rejestracji należy podać swoje imię oraz adres email.

Materiały konferencyjne ze spotkania, z praktyczną dla każdego sadownika niespodzianką, zostaną przesłane do wszystkich osób, które wyrażą zgodę na ich przesłanie poprzez podanie swojego adresu pocztowego wypełniając poprawnie poniższy formularz (pola oznaczone gwiazdką są obligatoryjne)

Formularz adresowy dla uczestników( SAD 24

Termin wypełnienia formularza dla osób chcących otrzymać pakiet konferencyjny do dnia 28.02.2021 do północy

zdrowe, jedrne.JPG