Roboty strzelnicze a materiały firmy Yara do produkcji materiałów wybuchowych

Zachęcamy do zakupu podstawowych składników i wiedzy fachowej, jakie są potrzebne do wytwarzania i stosowania cywilnych materiałów wybuchowych dla górnictwa podziemnego i odkrywkoweg od wiodącego na świecie niezależnego dostawcy. Można sporządzić właściwą recepturę dla uzyskania takiej charakterystyki , jaka jest nam potrzebna, korzystając z szerokiej gamy produktów przeznaczonych do cywilnych materiałów wybuchowych.

Przy takim szerokim asortymencie znaleźć można właściwą formułę - czy otwór jest mokry, czy suchy, lub dla konkretnych warunków geologicznych i klimatycznych. Wszystkie produkty Yara cechują się wysoką jakością i nie stwarzają problemów ze składowaniem.

Wszystkie typy UltrAN® o różnych gęstościach są dostępne w opakowaniach :

  • Mały worek
  • Duży worek
  • Luz

W razie stosowania UltrAN dla wzmocnienia emulsji i zmiany gęstości materiału wybuchowego, można oczekiwać:

  • Dobrej stabilności
  • Porowatych granulek o stabilnych parametrach fizycznych
  • Dobrej mieszalności z innymi komponentami
  • Zwiększonej wrażliwości i znacznej objętości gazów
Alexander Arczewski
Aleksander Arczewski
Regional Sales Manager

Produkty z azotanu amonu UltrAN

UltrAN 70          

 

Wysokiej jakości porowate granulki azotanu amonu o wysokiej absorpcji i retencji oleju, przystosowane do produkcji ANFO. ANFO to najszerzej stosowany i najbardziej ekonomiczny cywilny materiał wybuchowy, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Może też być używany dla wzmacniania emulsji, jeśli wymaga tego dana sytuacja.

UltrAN 70 Low fume

 

UltraAN 70 Low fume cechuje się większą elastycznością wybuchu przy jednoczesnym braku gazów toksycznych. Przeznaczony jest do podziemnych kopalń, dla unikania lub redukcji emisji NOx. Pomaga ograniczyć koszty związane z wentylacją trujących gazów, zmniejszyć ogólne wydatki i zapewnić większą ciągłość wydobycia.

UltrAN 70 Tropical

 

Wysokiej jakości porowate bryłki azotanu amonu o wysokiej absorpcji i retencji oleju, przystosowane do produkcji ANFO. Specjalnie opracowane do pracy w mokrym i wilgotnym klimacie. Produkt ten jest w 100% luźny i może być przechowywany długo, dzięki zastosowanej tu wyjątkowej technologii zapobiegania zbrylaniu.

UltrAN 80

 

Porowate granulki azotanu amonu, luźnej konsystencji, dobrze nadające się do wzmacniania emulsji, jako że zwiększają siłę wybuchu i cechują się wyższą wrażliwością, gdy zostaną zmieszane z emulsją macierzystą. 

UltrAN 80 Tropical

 

Środek specjalnie opracowany do pracy w mokrym i wilgotnym klimacie. Produkt ten jest w 100% luźny i może być przechowywany długo, dzięki zastosowanej tu wyjątkowej technologii zapobiegającej zbrylaniu. Produkt dobrze nadające się do wzmacniania emulsji, jako że zwiększają siłę wybuchu i cechują się wyższą wrażliwością, gdy zostaną zmieszane z emulsją macierzystą.

UltrAN 100

 

 Azotan amonu o wysokiej gęstości, gwarantujący  większą energię na m³.

UltrAN 100 E

 

Specjalny gatunek supergęstego, nieporowatego azotanu amonu, jaki jest stosowany do wytwarzania emulsji.  Zapewnia eksplozje o wyższej energii. Dzięki temu, że ma formę oczyszczonych, nieporowatych, gęstych bryłek, jest skuteczny w warunkach i klimatach szczególnie mokrych. Zachowuje swoje właściwości techniczne przy dużej wilgotności.

UltrAN 100 NG

 

Super czysty, krystaliczny azotan amonu, używany głównie do produkcji dynamitu. 

Produkty z azotanu wapnia UltrAN

UltrAN 110 CN    Łatwo rozpuszczalny, łatwo mieszalny, UltrAN 110 CN oparty jest na azotanie wapnia. Można go używać dla uzyskiwania emulsji o wyższej energii i przedłużonej trwałości. Zwiększa trwałość emulsji macierzystej, dzięki czemu można ją transportować na dłuższych dystansach, a po przepompowaniu produkt ten zachowa pierwotne właściwości.

Roztwory UltrAN

Roztwory azotanu amonu do wytwarzania emulsji. W procesie produkcji nie jest potrzebna żadna jednostka rozpuszczająca, co oszczędza czas i pieniące. 

 UltrAN Sol 63
 UltrAN Sol 83
 UltrAN Sol 86
 UltrAN Sol 90
 UltrAN Sol 92