Konferencja Borówkowa

Tegoroczna edycja Konferencji Borówkowej, imprezy edukacyjno-wystawowej,  której Yara Poland jest Głównym Partnerem Nawozowym od wielu lat, będzie – jak większość tego typu wydarzeń w obecnych czasach - organizowana jest w wersji online w dniach 3-4 marca 2021.

Pierwszy dzień będzie poświęcony w całości problemom nawożenia borówki wysokiej, natomiast drugiego dnia zakres poruszanych tematów związanych z tym gatunkiem będzie obejmował zarówno aspekty uprawowe jak i przechowalnicze oraz handlowo-ekonomiczne.

Fertygacja na plantacjach borówek w Polsce to w zasadzie – można powiedzieć – już standard, bo trudno sobie wyobrazić opłacalną produkcję tego gatunku bez sprawnego systemu nawadniania kroplowego. A jak już mamy system nawadniający to fertygacja jest naturalną konsekwencją przejścia na ten system nawożenia plantacji. Jednak jeszcze nie wszyscy plantatorzy radzą sobie w praktyce ze wszystkimi problemami jakie wiążą się z tą technologią. Praktyczne zalecenia związane z przygotowaniem pożywek dla borówki to temat jaki przedstawi dr Andrzej Grenda pierwszego dnia konferencji o godzinie 14.45.

Drugiego dnia Michał Wojcieszek o godz. 12.15 w swoim wystąpieniu podpowie uczestnikom imprezy Jak poprawić zawiązanie oraz smak i trwałość pozbiorczą owoców. Temat, który będzie bardzo dobrym preludium do kolejnych prezentacji tego dnia związanych z przechowywaniem  i obrotem handlowym owocami borówki oraz wymaganiami klientów co do ich jakości.

Pełny program dostępny jest na stronie Konferencji można znaleźć tutaj : https://konferencjaborowkowa.pl/agenda-program/ gdzie również można znaleźć szczegóły dotyczące rejestracji.


 

 

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Jeśli chcą Państwo otrzymywać informacje na tematy związane z uprawą borówki, wydarzeniami i webinarami, prosimy wypełnic poniższy formularz.

Wysyłajac ten formularz potwierdzasz, że zapoznałeś się z naszą polityką przetwarzania danych, zgodną z Polityką prywatności.