Odczynniki do kontroli emisji NOx

Odczynniki stosowane w systemach SCR i SNCR do redukcji NOx

Wybierając pomiędzy systemami zmniejszania emisji NOx SCR i SNCR jedną z pierwszych decyzji jest określenie odczynnika redukującego, który będzie stosowany w systemie kontroli emisji NOx.

Podjęcie tej decyzji może okazać się skomplikowane, ponieważ należy uwzględnić kilka parametrów:

  • Położenie zakładu 
  • Koszty dostaw odczynników 
  • Dostawców odczynników znajdujących się w pobliżu, jak również możliwe źródła rezerwowe.

Firma Yara posiada ponad pół wieku doświadczenia w produkcji, logistyce, magazynowaniu oraz transporcie amoniaku i mocznika. Obecnie jesteśmy światowymi liderami w produkcji i dystrybucji amoniaku. Działamy poprzez sieć 30 zakładów produkcyjnych i 200 terminali na całym świecie. Dzielimy się doświadczeniem z naszymi klientami, aby pomóc im dokonać właściwego wyboru odczynnika do redukcji NOx.

Anhydrous ammonia for SNCR and SCR NOx control systems

Bezwodny amoniak do systemów kontroli emisji NOx SNCR i SCR

W połączeniu z systemem SNCR lub SCR bezwodny amoniak pozwala na otrzymanie najlepszych wyników redukcji NOx. Jednak ze względu na złożoność jego stosowania i niebezpieczeństwa z nim związane, powinien on być uwzględniany w przypadkach wysokiego zużycia odczynnika i tam, gdzie istnieje możliwość zastosowania odpowiedniego środka transportu.

Więcej informacji na temat amoniakui mocznika jako odczynników redukujących oraz o systemach SCR i SNCR .

Istnieje również możliwość rozmowy z naszymi specjalistami ds. systemu NOxCare do kontroli emisji w fabrykach i uzyskania wszystkich potrzebnych informacji lub pomocy.