Wydarzenia i aktualności

Znaleziono 10 nowości.

Nawożenie okołozbiorcze w sadach

Nawożenie okołozbiorcze w sadach

Autor: Dr Andrzej Grenda

Późnym latem azot (N), w pewnym zakresie, jest wykorzystywany do wzrostu i rozwoju owoców, głównie zaś do akumulacji w korzeniach i zdrewniałych częściach nadziemnych. Tak zmagazynowany, w kolejnym sezonie jest wykorzystywany przez rośliny jako pierwsze źródło po spoczynku zimowym.

Nawożenie sadów po kwitnieniu

Nawożenie sadów po kwitnieniu

Autor: Wojciech Wojcieszek

Tegoroczna wiosna należała do najtrudniejszych od wielu lat (...) W sytuacji słabszego zawiąznia dobre odżywienie  fosforem i borem bezposrednio po kwitnieniu jest szczególnie ważne gdyż sprzyja intensywnym podziałom komórkowym dzięki czemu możemy poprawić utrzymanie i prawidłowy rozwój pozostałych na drzewie zawiązków (...) Jednym z najbardziej istotnych terminów nawożenia azotem i potasem jest okres po kwitnieniu, kiedy to ocena liczby kwiatów i stopnia zawiązania oraz analiza bieżącej pogody pozwala nam dość precyzyjnie dopasować do tych czynników dawki N i K.

Czas na KristaLeaf Fruit Controller

Czas na KristaLeaf Fruit Controller

Autor: Dr Andrzej Grenda

Dość nieoczekiwane tempo wegetacji w tym roku, związane z wysokimi temperaturami wpływa na szybkie wchodzenie w kolejne fazy rozwojowe. Czas na cynk, bor oraz fosfor w sadach.

Yara ImageIT

Yara ImageIT

Autor: Karolina Wioseńska

Sprawdź odżywienie i potrzeby rzepaku. Odpowiedź czeka w Twoim telefonie!