Zdrowotność

Health Image

Aby zapewnić zdrowie uprawie, niezbędne jest stosowanie nawozów mineralnych, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie dostarczyć roślinie wszystkie składniki pokarmowe  wymagane dla  zdrowia uprawy. Wszelkie braki odżywcze zmniejszają zdolność do wzrostu według potencjału genetycznego upraw.Wiele z objawów niedoboru pojawia się w uprawach na skutek braku dostępności substancji odżywczych .Niezdrowe uprawy z powodu braków składników odżywczych, mają wpływ na cały łańcuch pokarmowy. 

  • Niezdrowe uprawy nie spełniają oczekiwania konsumentów i zostaną odrzucone z rynku. Powoduje to zmniejszenie przychodów dla producentów i jest marnowaniem zasobów. 
  • Rośliny, które nie są w dobrym stanie, będą miały słabsze mechanizmy obronne i mniej tolerancji wobec grzybów, owadów i stresu abiotycznego, wpływających na ogólny wzrost i jakość plonów. 
  • Niezdrowe uprawy nie zapewnią takiej samej wartość odżywczej i jakości. w porównaniu do zdrowych plonów, zgodnie z wymogami łańcucha żywnościowego. Prowadzi to do suplementacji diety, w witaminy i minerały w postaci tabletek. Tylko zdrowe rośliny dostarczają zdrowej żywności. 

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak składniki pokarmowe wpływają na zdrowie uprawy?

Yara dzieli się z Tobą swoją wiedzą.