Domieszka przyspieszająca wiązanie betonu

Szukasz domieszki przyśpieszającej wiązanie betonu, która zapewnia doskonałe efekty niezależnie od pogody?   

Domieszka przyspieszająca wiązanie betonu 345x194
  • NitCal sprawdza się jako efektywny środek przyspieszający wiązanie, szczególnie przy niskich temperaturach otoczenia.
  • Latem, przy wysokich temperaturach, dodanie środka NitCal przyspiesza wczesną hydratację na powierzchni, co zapobiega utracie wilgotności. Domieszka NitCal zapobiega pękaniu powierzchni elementów prefabrykowanych, a także belek, płyt i innych elementów wylewanych na placu budowy przy wysokich temperaturach.

Domieszka NitCal jest sprzedawana na całym świecie od ponad 20 lat w postaci niepowlekanych granulek oraz płynnego roztworu. Jest stosowana przez największych producentów betonu w wielu projektach związanych z różnymi rodzajami konstrukcji: budynkami, dużymi projektami inżynierii lądowej, mostami itp. Firma Yara to największy producent azotanów na świecie. Dzięki kompleksowej wiedzy i doświadczeniu nasz dział Badań i Rozwoju nieustannie tworzy rozwiązania dla różnych branż, w tym dla przemysłu budowlanego.

Concrete setting accelerator admixture

Domieszka przyśpieszająca wiązanie betonu

Przyspieszająca wiązanie betonu domieszka NitCal posiada wiele zalet. Można ją stosować bez obaw o obniżenie jakości betonu:

  • Umożliwia betonowanie w niskich temperaturach, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Eliminuje konieczność przerywania pracy na budowie przy niskiej temperaturze.
  • Neutralizuje efekt spowolnienia wiązania na skutek użycia plastyfikatorów.
  • Optymalizuje zużycie wody i cementu w przypadku stosowania wraz z superplastyfikatorem. NitCal przyśpiesza proces hydratacji, aby przeciwdziałać zamarzaniu. Nie zmienia jednak temperatury zamarzania wody.
158x158 Concrete corrosion inhibitor

Inhibitor korozji betonu

Domieszka NitCal ogranicza korozję zbrojonego betonu używanego w branży budowlanej i konstrukcyjnej. Dzięki temu wzmacnia wytrzymałość konstrukcji, podnosi ich trwałość i zwiększa w długiej perspektywie bezpieczeństwo budynków. W przeciwieństwie do przyspieszaczy opartych na chlorze, które mogą poważnie uszkadzać mocowania, domieszka NitCal nie powoduje korozji. Ponadto NitCal to produkt przyjazny dla środowiska, bezpieczny i niepowodujący reakcji alkaliów z kruszywami (ARR).

NitCal antifreeze

Przeciwmrozowa domieszka do betonu

Domieszka NitCal jako środek zapobiegający zamarzaniu, podnosi we wczesnym etapie temperaturę betonu, przyspieszając proces hydratacji i uwalniania ciepła. Pozwala to uniknąć obniżenia końcowej wytrzymałości i trwałości, a także powstawania mikropęknięć, szczelin i wykruszania się betonu.