Azotan amonu jakości medycznej

Sto lat doświadczenia w dziedzinie chemii azotowej pozwoliło nam stworzyć medyczny azotan amonu o wysokiej jakości.

Jako wiodący producent azotanów, firma Yara oferuje kilka klas azotanu amonu. Ponieważ większość azotanów amonu nie spełnia wymogów jakości niezbędnych do zastosowań chirurgicznych, farmaceutycznych (gaz pędny) ani dentystycznych (chirurgia dentystyczna), opracowano produkt specjalnie dostosowany do potrzeb medycznych. 

Azotan amonu jakości medycznej wytwarza się w naszych zakładach: Pardies (Francja), Rostock (Niemcy), Sluiskil (Holandia), Tertre (Belgia). Nasza sieć logistyczna zapewnia niezawodność dostaw na całym świecie.

Ammonium Nitrate Medical grade

Azotan amonu jest kluczowym składnikiem w produkcji podtlenku azotu (znanego również jako gaz rozweselający), stosowanego w opiece medycznej. Podtlenek azotu jest stosowany w sektorze medycznym na całym świecie jako:

  • Środek przeciwbólowy w chirurgii i stomatologii
  • Środek znieczulający w chirurgii i stomatologii
  • Środek pędny do leków w aerozolu

Azotan Amonu klasy medycznej dla klientów wytwarza się w naszych zakładach: Pardies (Francja), Rostock (Niemcy), Sluiskil (Holandia), Tertre (Belgia). Nasza globalna sieć logistyczna zapewnia niezawodność dostaw na całym świecie.

Niezawodny globalny dostawca

Firma Yara jako największy producent azotanów ze swoją rozbudowaną siecią logistyczną na całym świecie jest doskonale przygotowana do dostarczania tego produktu do wszystkich możliwych lokalizacji. Dlatego największe przedsiębiorstwa w branży produkcji gazów przemysłowych wybrały do produkcji medycznego podtlenku azotu azotan amonu firmy Yara. Firma dostarcza azotan amonu swoim klientom w 40 krajach na całym świecie.

Jesli produkujesz gaz medyczny, postaw na czystość azotanu amonu firmy Yara

W warunkach szpitalnych istotna jest pewność pochodzenia i czystości stosowanego surowca. Azotan amonu klasy medycznej o czystości 99,99% spełnia oczekiwania w zakresie czystości całego łańcucha technologicznego.

Bezpieczne przechowywanie i użytkowanie azotanu amonu jest możliwe pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Stosowanie azotanu amonu jakości medycznej nie jest niebezpieczne i nie może on samoistnie zapalić się ani wybuchnąć. Jeśli azotan amonu zostanie poddany działaniu wysokiej temperatury, może ulec rozkładowi i wydzielać toksyczne opary.