Chemikalia specjalistyczne

Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w chemii azotu i produkcji azotanów firma Yara stworzyła szeroką gamę dostosowanych do potrzeb klientów specjalistycznych produktów azotowych do zastosowań w produkcji betonu, wierceniach poszukiwawczych ropy naftowej, energii słonecznej i gazów stosowanych w elektronice i medycynie.

Nasze centra badawcze nieustannie tworzą nowatorskie rozwiązania i odkrywają nowe zastosowania chemikaliów azotowych i azotanów. Nasze badania mają na celu identyfikowanie i tworzenie rozwiązań pomocnych w podnoszeniu konkurencyjności naszych klientów. Sprzedawane na całym świecie specjalistyczne azotany firmy Yara:

Concrete Admixture set accelerator for Concrete manufacturing image

Wielofunkcyjna domieszka do betonu

Nasza wielofunkcyjna domieszka jest przyśpieszaczem wiązania betonu Umożliwia betonowanie nawet w niskich temperaturach otoczenia. Zapobiega korozji stali zbrojeniowej oraz optymalizuje zużycie wody i cementu w połączeniu z plastyfikatorami. Nazwa handlowa –Nitcal.

Concentrated latex dipping coagulant for glove manufacturing: image

Koagulant do zanurzania lateksu

Specjalny środek chemiczny firmy Yara-DipCal, jest stosowany w procesie zanurzania lateksu w koagulancie, co umożliwia produkcję idealnych rękawic lateksowych. Korzysta z niego największa liczba wiodących producentów produktów gumowych.

Ammonium Nitrate for Medical gases image

Azotan amonu do gazów medycznych

Czysty i umożliwiający monitorowanie partii azotan amonu firmy Yara jest stosowany na całym świecie w produkcji podtlenku azotu do zastosowań medycznych.

Biological wastewater treatment thumb

Oczyszczanie ścieków

Firma Yara oferuje władzom lokalnym, operatorom oczyszczalni ścieków i specjalistycznym firmom rozwiązania oczyszczania ścieków, w tym oczyszczania biologicznego, oczyszczania wody pitnej i gospodarki osadami.